JRG 4 - szkolenie dla członków SGPR Poznań

W dniach 21.09.2020-25.09.2020r trzech strażaków z JRG 4 (mł. kpt. Bartosz Gościński, asp. Arkadiusz Pupek, mł. asp. Jakub Turek) udało się na szkolenie specjalistyczne z zakresu organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych i technik ratowniczych w działaniach SGPR, które odbyło się na terenie JRG 2 w Nowym Sączu.

Zajęcia odbywały się codziennie od godzin porannych do godzin wieczornych i składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Omawiane były różne tematy z zakresu działań poszukiwawczo - ratowniczych m.in. taktyka przemieszczania i unoszenia elementów konstrukcyjnych, techniki cięcia elementów i konstrukcji budowlanych, techniki wykonywania dostępu do osoby poszkodowanej, prowadzenie działań w ciasnej przestrzeni i ewakuacja oraz transport poszkodowanego. Na zakończenie szkolenia odbył się egzamin potwierdzający zdobytą podczas szkolenia wiedzę.
Wszyscy strażacy JRG 4 ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Równolegle odbywał się również kurs „Bezpieczeństwo działań podczas katastrof budowlanych”, w którym brał udział strażak JRG 4 - mł. kpt. Piotr Borkowski. Zdobyte umiejętności przydadzą się podczas doskonalenia zawodowego oraz w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych.

Opracował: mł. asp. Jakub Turek
Zdjęcia: mł. kpt. Bartosz Gościński, mł. asp. Jakub Turek

Galeria: