Pracowity dzień

Służba w dniu 14.08.2020 r. okazała się bardzo pracowita dla zmiany II.
Chwile po godzinie 9:00 zastęp GCBA udał się do pożaru drzewa przy ulicy Marcelińskiej. Następnie został przedysponowany na ulicę Jana Spychalskiego do pożaru dwóch samochodów, po dojeździe działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 2 prądów piany na palące się auta i odłączeniu akumulatorów. Po zakończonych działaniach strażacy udali się do wypadku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Z tego zdarzenia zastęp z JRG 2 został wysłany do zadymienia w salonie kosmetycznym. Po zakończonych działaniach w trakcie powrotu do bazy, zastęp został zadysponowany do pożaru trawy przy ulicy Jakuba Wujka.
Po likwidacji ww. zagrożeń i powrocie do bazy zastępy z JRG 2 były dysponowane do kolejnych zagrożeń – między innymi silnego zadymienia w okolicach galerii Avenida. Więcej o tej interwencji w artykule: https://epoznan.pl/news-news-108829-kleby_dymu_nad_poznaniem_pozar
W godzinach wieczornych zastępy z JRG 2 były dysponowane do otwarcia mieszkania i pożaru w budynku mieszkalnym, który udało się szybko opanować.
Łączenie zanotowano 12 wyjazdów ratowniczo- gaśniczych podczas, których współpracowano z JRG 1, JRG 4, JRG 7.
Opracowanie: mł. asp. Michał Królczak, mł. asp. Bogdan Pniewski
Zdjęcia: mł. asp. Michał Królczak, mł. asp. Bogdan Pniewski, epoznan.pl

Galeria: