Wypadek na autostradzie A-2

W dniu 09.08.2020 roku przed godziną czwartą rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na 173 km autostrady A-2.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG 6 Poznań. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący w poprzek drogi blokując dwa pasy prowadzące z Poznania w kierunku Warszawy oraz samochód ciężarowy oddalony kilkaset metrów dalej. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały m. in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy sześciu osobom biorącym udział w zdarzeniu, wykonaniu dostępu do jednej z osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Na czas działań ratowniczych autostrada A-2 w miejscu wypadku była nieprzejezdna. Okoliczności wypadku ustala Policja.
W działaniach ratowniczych oprócz zastępów z poznańskiej „szóstki” udział brały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja oraz służba autostradowa.

Opracowanie i foto:
mł. kpt. Marek Paczkowski

Galeria: