JRG 7 - 40 - lecie pracy/służby funkcjonariusza

W dniu 4 sierpnia br. st. ogn. Jarosław Majchrzak z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 otrzymał z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Jacka Michalaka nagrodę jubileuszową z okazji 40 - lecia służby/pracy.

Pan Jarek swoją pracę zawodową rozpoczął w 1980 r. w Polskich Kolejach Państwowych. Tam po raz pierwszy miał też do czynienia z pożarnictwem, gdyż przez 3 lata był członkiem Zakładowej Straży Pożarnej w Lokomotywowni Poznań - Franowo.
Następnym krokiem na zawodowej ścieżce naszego kolegi było wstąpienie w szeregi Państwowej Straży Pożarnej, co miało miejsce w roku 2001. Od tego momentu niezmiennie pełni służbę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 na poznańskich Ratajach, gdzie obecnie zajmuje stanowisko starszego operatora sprzętu specjalnego.

Przez 19 lat służby w PSP Pan Jarek dał się poznać jako osoba niezwykle rzetelna i godna zaufania.
Na jego pomoc mogą liczyć zarówno przełożeni jak i koledzy ze zmiany. Swoim poczuciem humoru, pozytywnym usposobieniem i niezliczonymi anegdotami potrafi podnieść na duchu w trudnych chwilach. Jego energii i żywiołowości może mu pozazdrościć wielu znacznie młodszych kolegów, a słowa "Panowie, co się nie da?" oraz "Tylko spokój nas uratuje" na stałe weszły do użytku na "Siódemce".
Przede wszystkim należy jednak wspomnieć, że Pan Jarek to profesjonalista i wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń strażaków.
Panie Jarku, serdecznie gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych owocnych lat w służbie!

mł. kpt. Piotr Stoiński

Data wydarzenia: 
wtorek, Sierpień 4, 2020 - 10:00
Galeria: