JRG-8 Silne wiatry i ulewy.

Dnia 02.07.2020r. około godz. 10:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 zostali zadysponowani do miejscowości Bolechowo-Osiedle gdzie na budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej doszło do zerwania poszycia dachu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu zniszczonego dachu za pomocą plandeki przed działaniem czynników atmosferycznych. Oprócz uszkodzenia dachu na terenie szkoły doszło również do podtopienia placu oraz licznych uszkodzeń drzew, które stanowiły zagrożenie dla pracowników szkoły. Przyczyną zerwanego dachu były przechodzące poprzedniej nocy silne wichury, którym towarzyszyły ulewne deszcze. Tym razem szczególnie dotkliwie ucierpiał rejon chroniony przez strażaków JRG 8, którzy wraz z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowali ponad 40 razy. Skutki nawałnic były usuwane do późnych godzin wieczornych.

Zdjecia i opracowanie:
mł. kpt. Marcin Jurzysta