Wizyta studentów Wyższej Szkoły Bankowej w JRG 6

W dniu 16 listopada 2019 r. Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 w Poznaniu odwiedziło 37 studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Głównym celem wizyty było zapoznanie się studentów ze sprzętem jakim dysponuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego "Poznań 6". Podczas zajęć oprócz pokazu narzędzi używanych podczas likwidacji zagrożeń chemicznych, studenci mogli zobaczyć “na żywo” wyjazd strażaków do zdarzenia. Po zaprezentowaniu specjalistycznego sprzętu przedstawiono również wyposażenie, którym strażacy posługują się na "co dzień" podczas walki z pożarami lub likwidacji innych miejscowych zagrożeń. W trakcie spotkania studenci zaznajomili się z funkcjonowaniem Państwowej Straży Pożarnej, przybliżono specyfikę pracy strażaków oraz organizację Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

opracował: st. asp. J.Kwiatkowski