Ćwiczenia zgrywające na budynku Collegium Altum w Poznaniu

Udział w ćwiczeniach zgrywających wraz z JRG 1.
W dniu 9. Października 2019 roku odbyły się ćwiczenia organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Komendę Miejską PSP w Poznaniu w zakresie praktycznego sprawdzania organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu będące również ćwiczeniem zgrywającym dla sił i środków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu. Ćwiczenia miały miejsce na obiekcie Collegium Altum przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, czyli jednym z najwyższych obiektów w Poznaniu.
Była to świetna okazja dla strażaków, żeby wspólnie „rozgryźć” założenie – pożar na 17. kondygnacji obiektu.
Ponadto dla funkcjonariuszy z JRG 2 byłą to świetna okazja dla rozpoznania operacyjnego obiektu, który należy do rejonu operacyjnego innej jednostki ratowniczo-gaśniczej.
Ćwiczenia miały na celu usprawnienie wspólnych działań, które często podczas większych zdarzeń działają wspólnie ze względu na sąsiadujące ze sobą rejony operacyjne na terenie Poznania. Szczególną uwagę zwrócono na organizację łączności radiowej, współpracę pomiędzy zastępami JRG 1/JRG 2 oraz podział zadań dla poszczególnych rot podczas akcji.
Sporządził: asp. Józef Śmiechowski

Galeria: