Zbiórka krwi w ramach KREWNI EURO - 23 marca 2012r .

KREWNI EURO – czas to życie!
Zapraszamy jedenasty raz do oddania krwi!

W piątek, 23 marca od godziny 9.00 – 17.00 na parterze budynku Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja zbiórki krwi KREWNI EURO. 

Zbiórka  funkcjonariuszy  i pracowników Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu o godz. 9:00 przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej PSP
(ul. Masztalarska 3)

Zbieramy krew i apelujemy o włączanie się do rejestru dawców szpiku. Dla Magdy Juszczak ze Śremu i Damiana Trzcińskiego z Gniezna, podopiecznych Drużyny Szpiku - partnera akcji KREWNI EURO, liczy się każdy dzień. Ci młodzi ludzie, których niespodziewanie los zetknął ze śmiertelną chorobą, pilnie oczekują na odpowiedniego dawcę szpiku. Dla nich i dla tysięcy innych chorych, którzy potrzebują krwi i dla których przeszczep komórek macierzystych jest na wagę życia, KREWNI EURO spotkają się po raz jedenasty. Liczy się i wola niesienia pomocy, ale i czas. Tego Magda i Damian nie mają wiele, stąd szczególnie namawiamy do nieodkładania decyzji o przystąpieniu do rejestru dawców szpiku na potem – mówią organizatorzy. Kilkanaście minut poświęconych na pomoc drugiemu człowiekowi w formie jaką propagują KREWNI EURO, ma wartość uratowanego ludzkiego życia i zdrowia – podkreśla.

Oddanie krwi jest prostym zabiegiem. Każdy dorosły, zdrowy człowiek, o przeciętnej kondycji fizycznej, po pomyślnym przejściu podstawowych badań lekarskich, jednorazowo może oddać około 450 militrów krwi. Aby włączyć się do bazy dawców szpiku potrzeba krwi znacznie mniej, bo zaledwie 10 mililitrów.

W trakcie dziesięciu edycji akcji zebrano ponad 980 litrów krwi. Uczestniczyło w nich 2236 osób oraz 621 wpisało się do rejestru dawców szpiku. Rozdano ponad 2800 kart zawierających zgodę na oddanie narządów do transplantacji. Akcje odbywają się co trzy miesiące, w stałym rytmie nie zagrażającym zdrowiu dawców.

23 marca dla każdego uczestnika akcji KREWNI EURO przygotowana zostanie drobna niespodzianka w postaci koszulki z logo Poznania, Miasta – Gospodarza UEFA EURO 2012™. Będzie można w niej wystąpić podczas finałowej edycji akcji – w czerwcu, w Strefie Kibica!

Kontakt:
Michał Prymas Dyrektor Biura Euro 2012, Urząd Miasta Poznania, tel. 608 538 372
Katarzyna Strzyż, st. Specjalista ds. Promocji, Biuro Euro 2012, Urząd Miasta Poznania,
tel. 601 452 023

krewni euro.jpg 204.96 KB
Kategoria: